Hipopotam iki yaşındaki çocuğu canlı canlı yuttu, mucize böyle gerçekleşti!

Uganda’nın Edwars Gölü yakınlarında Iga Paul isimli 2 yaşındaki çocuk, hipopotam tarafından canlı olarak yutuldu. Taş yağmuruna tutulan hipopotam, daha sonra çocuğu tükürdü.   

Uganda’da akıllara sakinlik veren bir olay yaşandı. Edwars Gölü bölgesinde meskeninin dışında oyun oynayan 2 yaşındaki bir çocuk, hipopotamın maksadı oldu. Çocuğa yaklaşan hipopotam, onu tek bir atılımda canlı bir biçimde yuttu. Durumun fark edilmesinden sonra hipopotam, mahallî halka tarafından taş yağmuruna tutuldu.

Halkın gösterdiği reaksiyondan sonra hipopotam çocuğu tükürdü ve mucizevi bir biçimde Paul olayı ufak sıyrıklarla atlattı.

Olayın toplumsal medyada gündem olmasından sonra Uganda polisi, olaya ait yaptığı açıklamada, “Bu bir su aygırının Edard Gölü’nden çıkıp küçük bir çocuğa saldırdığı birinci olay. Çocuğu canlı bir biçimde yuttu ve yakınlarda bulunan Chrispas Bagonza isimli bir kişi su aygırını taşlayıp korkuttuktan sonra hayvan ağzını açmak zorunda kaldı” tabirlerine yer verildi.

Su aygırının ağzından çıkan Paul, tedaviye alınmak için yakınlardaki bir kliniğe götürüldü. Çocuğun sıhhat durumunun düzgün olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir