Dünya Kupası yaklaştı Rossi gaza bastı!

Rossi, Jorge Jesus tarafından ligde daha çok kulübede tercih edilirken, Avrupa Ligi’nde 11’de misyon yaptı. Uruguaylı futbolcu, ligde kulübeden gelmesine karşın son devirde performansını yeterlice artırdı. 24 yaşındaki oyuncu, Ankaragücü uğraşının akabinde Başakşehir karşısında da sonradan oyuna girip golünü attı. Avrupa Ligi B Grubu’nda oynanan son AEK Larnaka çabasında ise Rossi, ekibine penaltı kazandırmış lakin Valencia bundan yararlanamamıştı. Jesus, öğrencisinin yükselen formunu ödüllendirmeye hazırlanıyor.

Traore&Wooh’u zorlayabilir

Perşembe günü Rennes ile oynanacak liderlik gayretinde yıldız futbolcunun 11’de olması bekleniyor. Portekizli teknik adam, son taktik egzersizde futbolcusuna as kadroda vazife verdi. Jesus’un Rennes önünde Rossi’yi 11’de oynatma planının bir nedeni de rakibin oyun yapısı. Sağ bek Traore’nin daima ileri çıkıp ardında boşluk bırakması, sağ stoperde vazife yapan Wooh’un ise ağır bir oyuncu olması, Rossi’nin bu ikili karşısında avantaj yakalamasını sağlayabilir.

Dünya Kupası etkisi

Diego Rossi’nin son devirde yükselen performansında Dünya Kupası’nın da tesiri var. 24 yaşındaki oyuncunun en büyük hayallerinden biri, dev turnuvada ülkesinin formasını terletmek. Diego Alonso, Dünya Kupası öncesi açıkladığı 55 kişilik geniş takımda Rossi’ye yer vermişti. Yıldız futbolcu, Fenerbahçe ’deki performansını yüksek tutarak Uruguay’ın takımında kalıcı olmak istiyor. (Fanatik)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir