Altın Portakal’da Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması finalistleri ve jürisi belirlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesinin konut sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla gerçekleştirilecek şenlik, 1 Ekim’de başlayacak. Şenlik için son hazırlıklar yapılıyor.

Sinemaya güçlü senaryolar kazandırmak emeliyle bu yıl birinci kez düzenlenen Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması için de 77 başvuru yapıldı. Eserler, Doğan Kitap Genel Yayın Yönetmeni Cem Erciyes, muharrir Doğu Yücel ve sinema yazarı-senarist Burak Göral tarafından kıymetlendirilerek yarışa katılacak 8 proje belirlendi.

Buna nazaran, Erman Bostan’ın “Cadı (Bir Osmanlı Korkusu)”, Hacer Usta ve Ferhan Gökçek Kutluer’in “Dünya Unutana Kalır”, Atay Sözer’in “Dünyanın En Makus Avukatı”, Nisa Yıldırım’ın “Epidemik Eros (Paşa Gönül İsyanı)”, Burcu Aykar’ın “Gölgeler Çekildiğinde”, Gaye Boralıoğlu’nun “Meçhul”, Murat Saraçoğlu’nun “Ve Bir Pars Hüzünle Kaybolur”, Elif Refiğ ile Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun “Yalnızlar” isimli projeleri seçildi.

JÜRİDE ÖZGE, KESAL VE İPLİÇKİ YER ALDI

Eserler de senarist-yapımcı Aslı Özge, oyuncu-yönetmen ve müellif Ercan Kesal ile yazar Müge İplikçi’den oluşan ana heyet tarafından kıymetlendirecek. Seçilen projeler, şenliğin açılış merasiminde açıklanacak.

Törende, 80 bin lira fiyatındaki “En Güzel Senaryo” ve 40 bin lira fiyatındaki “Jüri Özel Ödülü” sahiplerini bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir